Kocanın Kalbine Gir Ve Boşanma Haberleri

Öyle sıkça duyuyoruz ki boşanma haberlerini, artık boşanmak normalmiş gibi algılamaya başladık. Son yıllarda boşanmalardaki artış, evlilik içi şiddet, aldatma karşısında, acaba mutlu evlilik olabilir mi diye düşünülüyor, sanki mutlu evlilik imkansız bir şeymiş gibi geliyor insana. Aşkla evlenip, aylar geçmeden boşanan çiftlerin sayısının artışı, yeni evlenmek isteyenlerin de evlilikle ilgili olumsuz düşünmelerine sebep olmakta.

Şimdiler de evlenmek yerine beraber yaşamayı tercih ediyorlar. Nasıl oluyor da, yıllaca mutlu evliliği sürdürebiliyor insanlar? Sevgi ve saygınlığını kaybetmeden evlilikleri ilerliyor. Nasıl oluyor da, bazı kadınlar kocasının ilgisini sürekli çekmeyi, kocasının kalbine girmeyi başarıyor?

Peki, Kocanızın Kalbine Nasıl Gireceksiniz?

Kocanın Kalbine Gir ve Boşanmak

Kendinize olan güveniniz sayesinde, yaşamın her alanında olduğu gibi, evliliğinizde de mutlu olabilirsiniz. Öz güven kaybı, kadını fazla hassas, hatta alıngan olmasına sebep olabiliyor. Eşinizin her söylediğini, her davranışını yanlış anlayabilir ve gereksiz yere huzursuzluk, agresiflik yaratırsınız. Herşeye, alıngan olmak, size hiçbişey kazandırmaz. Her konuyu, her sözü sürekli inceleyip durmayın. Her söze, her davranışa anlam yüklemeyin. Özelliklede erkeklerin kadınlar kadar hassas olmadıklarını düşünürsek, aşırı hassasiyet göstermenizin önce kendinize sonrada evliliğinize olumlu etkisi olmayacaktır. Sürekli kendinize hatırlatmanız gereken, sizin için iyi olan her şeyin etkisi evliliğinize yansıyacaktır. Bundan dolayı, psikolojinizin iyi, sağlam olması gerek. İyi değilse, düzeltmenin çarelerini bulmalısınız. Dünya üstünüze üstünüze geliyor, dünyada tek başına yapayalnız kaldığınız hissine kapılıyorsanız, mutlaka yardım almalı. Özellikle pozitif düşünen ve yaşayan dostlar işinize yarayabilir. Eşinizin kalbine girmek için, yapmamanız gereken en önemli şeylerden biriside inatlaşmamak. Her konuda inatlaşmayın! Bu onun her dediğine evet diyeceksiniz anlamına gelmez.  Karşılıklı inatlaşmaya dönüşen iletişimin, hiçbir getirisi olamaz. Bir süre inatlaşma, yüksek sesli tartışmalara ve kavgaya dönüşebilir, böylede kocanızın kalbine giremezsiniz. Unutmayın, eşinizde bir birey, kendisine ait bir karakteri var ve sizin gibi düşünmeyebilir, sizin beğendiklerinizi beğenmeyebilir, olaylara yaklaşımları sizinki gibi olmayabilir. Eviniz, evliliğiniz için çok önemlidir. Sadece akşam yemek yemek ve uyumak için kullanılan bir mekan değildir. Tanıdığım bir çift vardı, bana nereye giderse gitsinler, evlerini özlediklerini ve en rahat ettikleri yerin evleri olduğunu söylemişlerdi. Eviniz mabediniz gibi olmalı.

Bazı kadınlar kendi akrabalarıyla öyle ilgilidirler ki, kocasını ikinci plana koyar.

Kocası eve geldiğin de ya kayın validesini ya karısının kız kardeşini sürekli evde görür ve bundan aslında çokta hoşlanmaz.  Erkek kendisini evde yabancı ya da misafir gibi hisseder. İkinci plana itilmiş bir erkek mutlaka bunun sıkıntısını karısına direk olmasa da başka yollarla mutlaka hissettirir, anlamsız huzursuzluk yaratır. Evinizde, eşinizle günün stresinden kurtulmak adına, sadece ikinizin yapmaktan hoşlandığı uğraşlar edinin. Film izleme günleriniz olsun, beraber sevdiğiniz tatlıyı yapın. Ortak, pozitif arkadaşlarınızı ağırlayın. Fakat sorunlu evliliği olan arkadaşlarınızla fazla görüşmemeniz de, birlikte zaman geçirmemekte fayda var. Onların huzursuzluğu sizin evliliğinizi de etkileyebilir. Eşinizin ihtiyaçlarını karşılayan değil, onun hayat arkadaşı olun. Yapılması gereken tüm işleri beraber yapmaya çalışın. Erkekler genelde ev işleri için kendilerini yormak istemezler, işlerde kaçma yollarını ararlar. Sorumluluklarını hatırlatırken kavgaya dönüştürmeden, sabırla sakince yaklaşımlarınız sizin için avantaj yaratır.

Evin bütün işlerini kendiniz üstlenip sonrada her şeyi ben yapıyorum bıktım artık demeyin. Evin tüm işlerini tek başınıza yapmak zorunda değilsiniz. “Kocanızın kalbine gir”meye çalışırken, abartmayın. Aşırı ilgi eşinizi sıkabilir. Sevgilisiyle aşırı ilgilenen kız arkadaşlarım hep şikayet ediyor, benimle ilgilenmiyor diye. Oysa erkeğin ilgilenmesine hatta merak dahi etmesine fırsat vermiyorlar. Aşırı ilgi erkeğin gözündeki çekiciliğinizi azaltır. Mükemmeliyetçilik bir kadını yaşam boyu yorar ve sonucunda da memnun olmayan taraf hep siz olursunuz.  Bir kadın, mükemmel anne, mükemmel ev kadını, mükemmel iş kadını, olmak zorunda değildir. Önce insan sonra kadınsınız ve her insan, her konuda mükemmel olamaz.

Kocanızın size karşı ilgisinin azalmasındaki sebepler

Kocanızın size karşı ilgisinin azalmasındaki sebeplerden biriside başka bir kadını daha çekici buluyor olasılığı olabilir. Böyle bir şey varsa, çekiciliğinizi yitirmiş olabilirsiniz. Kendinizi inceleyen dışarıdan bakar gibi. Kendinizi çokta salmış olabilirsiniz. Kilo mu aldınız, vermeye çalışın. Saçlarda beyazlar mı çıkmış, boyayın. Yani kendinize, bedeninize özen gösterin. Bunu,  kendinizi yeniliyormuş gibi düşünün. Her insanın yenilenmeye, değişime ayak uydurmaya ihtiyacı olabilir.

Kocanın Kalbine Gir e-kitabını okuyun

Kocanız sizinle eskisi gibi ilgilenmiyorsa, sebebini bulmaya çalışın. Nedeni ya da nedenleri düşünürken, duygusallığa kapılmayın. Fazla duygusal davranmanız çözüme net şekilde ulaşmanızı engelleyebilir. Objektif düşünün. Ne kadar zor olursa olsun, olumlu düşünün.  Her şeyin çözümü vardır bunu kendinize sıkça hatırlatın. Yeter ki düzeltme isteğiniz ve çabanız olsun. Bu konuda ‘Kocanın Kalbine Gir‘ kitabını mutlaka okumalısınız. Size evliliğinizdeki sorunları çözerken çok faydalı olacağını düşünüyorum.

kocanın Kalbine gir Kitabı incelemek için tıkla

Kocanın Kalbine Gir kitabı hakkında yazılan diğer konuları:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir