Kocanın Kalbine Gir e-Kitabı İle Kişisel Gelişimin önemi nedir?

Kocanın Kalbine Gir e-Kitabı İle Kişisel Gelişimin de çoğu kadının gözünden kaçan, hatta çokta önemli bulmadığı konulardan biridir. “Kişisel gelişim” kocanızla ilişkinizde çok önemli rol oynar. İleriye daima ileriye götürür, kişisel gelişim.

Siz sadece şikayet eden, ezilmiş rolünü oynamak istiyorsanız tabii ki ilgilenmez, önemsemez, hatta reddedersiniz kişisel gelişimi. Kurban rolünü oynar ve her şeye teslim olmayı seçersiniz.

Tv lerde, internette gün içinde sıkça karşılaştığınız konudur Kişisel Gelişim. Şimdi kişisel gelişimin evliliğinize olumlu etkisi ne olabilir diye düşünelim.

Tanıdığım bir çift vardı; erkek işinde, sosyal hayatında her geçengün farklılıklar yaratıyor, yurt dışına iş seyahatlerine gidiyor,  yeni insanlar, yeni yaşamlar ve yeni kadınlar tanıyor. Bu onun işine, evliliğine bakışını değiştirebilir ya da geliştirebilir. Hatta karısını birçok konuda desteklemiş, yeni uğraşlar bulmasında hep yardımcı olmuştu. Bir gün karısına, neden kocanla sende iş seyahatine gitmiyorsun, hem birlikte yeni yerler görürsünüz dedim. Kadın, ne gerek var o gitsin, aman ben sıkılırım dedi. Oysaki kadın, ingilizce bilmediği, hatta hayatında hiç uçağa binmediği için korkuyor belkide yalnız hiçbişey yapamam diye düşünerek kendisine güvenemiyordu.

Şimdi düşünelim, eşine ayak uyduramamış bir kadın,  karısının bişeyler yapması ve üretmesi için desteklemiş bir erkek var. Bence, evlilik ilerledikçe erkek, karısından sıkılacak, evlilikleri monotonlaşacak ve ayrı dünyası olan,  bir kocaya sahip olacak kadın. Yani kocası ileriye giderken kadın geri planda kalacak.

Peki, Kişisel gelişim ne demek?

İnsan, almış olduğu eğitimle, okuduğu kitapla, tv de izlediği programla, yaşamdaki gözlemleriyle ve internette edindiği bilgiler sayesinde kendisini geliştirebilir. Kişisel gelişiminizle, evliliğiniz de, sosyal hayatınız da, işinizde başarıya ulaşabilirsiniz.

Çevrenizdeki mutlu evlilikleri inceleyin. Mutlaka mutlu evliliği olan çiftler kişisel gelişime önem vermişlerdir. Dikkat edin, karı koca iletişimi iyidir, aileler arasındaki sorunların üstesinden gelebilmişlerdir. İleri doğru, birlikte kurdukları hayalleri vardır, sürekli birbirlirini yaşamda yapmak istedikleri için desteklerler ve ortak karar alırlar. Kadın ya da erkek önde değildir, birlikte yan yana yürürler.

Nasıl böyle mutlu olabiliyorlar?

Çünkü kadın, mutlu evlilikte kendisini, değersiz görmüyordur. Çünkü geçmişten getirdiği olumsuz ilişkilerini, korkularını aşmış, yeni sayfa açmıştır hayatında. Bu çok önemlidir, yani hepimizin geçmişten getirdiği birçok olumsuzluklar vardır. Eski yakışıklı sevgilisi tarafından aldatılmış bir kadın, her erkek tarafından aldatılacağı gibi kesinleşmiş inançlarını evliliğine taşımasının sonucu mutsuzluk dolu evlilik olabilir. Örneğin, babası tarafından aldatılmış annesini görüp, benimde başıma kesin gelecek diye düşünüyorsanız, aldatılma olasılığınız yüksektir.

Hiçbir olumsuzluğu genellemeyin. Babanızın annenizi aldatmış olması, sizinde atılacağınızı anlamına gelmez. Mutlu evliliği olan kadın;  kocasının annesi olmaya çalışmıyor, çocukları için saçını süpürge etmiyordur. Anne rolünü üstlenmeye çalışan kadın da, kendisini değerli hissetmeme vardır. Bunun birçok sebebi olabilir, önemli olan kendinizi yeterli hissetmeniz. Değerli birey olarak, kendinizi sevmeniz. Kendinizi sevmiyor, beğenmiyorsanız, kocanız sizi nasıl sevebilir? Bir başka rolü üstlenmeye çalışmadan, kendinizi sevin.

kocanın Kalbine gir Kitabı okumak için tıkla

Mutlu evliliği olan kadın; güvenilirdir. Kocası ona güvenir. Ne yaşarsa yaşasınlar, karısının yanında olacağını, destek vereceğini bilir. Güven dolu evlilik, sağlıklı evliliktir. Mutlu evliliği olan kadın; kocasının ilgisizliğinden şikayet etmez. Çünkü hep ilgiyi üzerinde toplamayı başarır. Tüm gün kocasının peşinden koşmaz. İşi, uğraşıları ve sosyal hayatı vardır. Tek ilgilendiği şey kocası değildir (erkekler aşırı ilgiyi itici bulabilirler). Hayatı seyretmez, yaşamın içindedir.

Mutlu evliliği olan kadın; kocası tarafından dış görünüşü hakkında olumsuz eleştiriler almaz. Çünkü bedenini sever ve özen gösterir. Sırf kocasından iltifat almak için değil, değerini bildiği içindir kendisine gösterdiği özen.

Mutlu evliliği olan kadın; kocam beni aldatıyor mu? Aman sevgilisi benden güzel olabilir mi? Diye düşünmez. Kocasının aldatmaması için elinden geleni yapar. Evliliğinin monotonlaşmaması için sürprizlerini yapar, kocasıyla flört eder, cinsel anlamda da kendisini geliştirir.

Mutlu evliliği olan kadın; çözüme odaklanmıştır. Evlilikte maddi sorunlar, kocasının ailesiyle sorunlar, isteksizlik, cinsel sorunlar karşısında, kahretsin diye yaklaşmadan bu sorunu yada sorunları nasıl çözümleyebiliriz diye düşünür.

Kocanın Kalbine Gir Kitabını inceleyin

Unutmayın, evliliğinizde tekrar kocanızın kalbine girmek istiyorsanız, önce kişisel gelişiminize önem verin. Bunun için gerekli TV programlarını izleyin, bu konuda bilgi sahibi olanlardan yardım alın ve ‘Kocanın Kalbine Gir‘ kitabını inceleyin. Mutluluğunuz için adım atın!

Sitemizi gezinerek Kocanın Kalbine Gir kitabı hakkında yazılan diğer konuları inceleyebilirsiniz…

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir