Kocanın Kalbine Gir Kitabı Hakkında

[ez-toc]

Kocanın Kalbine Gir Kitabı – Evliliğiniz yolunda giderken, birden bir şeylerin değiştiğini fark ettiniz. Hatta bunu çevrenizdekiler de fark etti. Artık eskisi gibi değildir evliliğiniz. Kocanız sizinle ilgilenmiyor ve evliliğinizden gittikçe uzaklaşıp, kendisine yeni alanlar yaratmaya başlıyordur. Eskisi gibi sizinle iletişimde bulunmaması, bakışlarındaki uzaklık, aşılması güç mesafeler sizi öyle üzüyordur ki ne yapacağınızı bilemez durumundasınızdır. Evlendiğiniz kocanız, değişmiş size yabancılaşmış, hiç tanımadığınız birisi olup çıkmıştır karşınıza.

Bu sizi hayal kırıklığıyla baş başa bırakır. Hayal kırıklığı çoğu kadını umutsuzluğa sürükler. Umutsuzluk kaybetme korkusunu ve kendinize olan güveninizi kaybetmenize sebep olur. Eğer kaybetme korkusuyla kocanızın ilgisini eskisi gibi canlandırmaya çalışırsanız kesinlikle sonuç alamazsınız. Korku, sorunu çözüme ulaştırmaktan öte, sorunlarınızı aşılmaz hala getirmekten başka bir işe yaramaz. Kocanızla olan sıkıntılarınızla yüzleşmeyi geciktirirseniz, her geçen gün sorunlarınız büyüyecek ve evliliğiniz kurtarılamayacak sona doğru sürükleniyor olacaktır.

kocanın Kalbine Gir Kitabı

Peki, size karşı ilgisini kaybetmiş kocanızın kalbine tekrar nasıl girebilirsiniz?

Her şeyden önce hatırlayın! Bir zamanlar kocanızın kalbine girmiştiniz, onun biricik aşkıydınız, yani evlendiğiniz erkeği tanıyorsunuz ve sizi eskiden nasılda sevdiğine şahitsiniz.

Ne tür kadınları çekici bulur, ne tür kadınları itici buluyor bilirsiniz. Bu sizin için avantajdır.

İçinizdeki hesaplaşmalara son verin ve kocanızın kalbine yeniden girmeye odaklanın.

Çevrenizde yorum yapan akrabaları, arkadaşları, komşuları, bir süre dinlemekten vazgeçin.

Eşinizle ilgili sorunları aşmaya çalışırken mutlaka olumlu düşünebilen, olaylara olumlu yaklaşımları olan insanlarla vakit geçirebilirsiniz. Her konuda başarıya ulaşabilmek için olumlu düşünmenin önemi, etkisi büyüktür. Olumsuzluk, yapıcı değil yıkıcı kararlar almanızı sağlar ki bu istediğiniz şeyleri size getiremez.

Elinizden geldiğince eşinizin davranışlarına objektif bakmaya çalışın. Empati kurmaya çalışırsanız onu anlamanız kolaylaşabilir ve kocanızın neyi, neden, yaptığını anlayarak çözüme biraz daha yaklaşıyor olabilirsiniz.

Erkekler kadınların imalı bakışlarından, iğneleyici sözlerinden anlamayabilirler. Sizi anlaması için, net şekilde konuşmanızda fayda var. Şikayet eder gibi değil, canınızı acıtan bişeyden bahseder gibi anlatın evliliğinizle ilgili sıkıntılarınızı. Asla toplum içinde ya da kocanızla yalnızken aynı sıkıntıları tekrar tekrar konuşmayın. Bu bir erkeğin kapıdan çıkıp gitmesiyle sonuçlanır.

Düşünün! Eşinizin sizden uzaklaşmasının nedeni,  belkide evliliğinizin monotonlaşmış olmasıdır. Monotonlaşmışsa buna biran evvel dur demelisiniz. Belki de evliliğinizde romantizm ölmüştür. Evliliğiniz de herşey otomatiğe bağlanmış gibi rutin gidiyordur.

Monotonlaşmış evlilikte, kocanız sizden uzaklaşabilir, kocanız sizi aldatabilir. Belki de artık kocanızın annesi olmuşsunuzdur. Sadece temiz çamaşırlar giydirmeye çalışan, yemeğini ütüsünü düşünen annesi…

Kocanın Kalbine Gir Kitabını Okuyarak Unuttuklarınızı Tekrar Hatırlayın

Evlenmeden önceki halinize dönmeye çalışın, kocanızın her şeyi paylaşmak istediği arkadaşı, cinsel anlamda arzuladığı kadını olun. Bırakın dünyanın yükünü taşımayı, eşinizle birazda flört edin. Akşam eşiniz eve geldiğinde hayatın sıkıntılarıyla boğulmadan birlikte yapmaktan hoşlandığınız şeyleri yapın. Sadece cinsellikte değil, fırsat buldukça dokunun eşinize. Dokunmanın eşler arasındaki sevgi alışverişi adına önemi büyüktür.

Düşünün! Kocanız sizi aldatıyor mu? Kocanızın ilgisizliğinin bir nedenide sizi başka bir kadınla aldatıyor olasılığıdır.

 • Sürekli cep telefonunu sizden saklıyorsa,
 • Cinsellikte sizden kaçmak için bahaneler uyduruyorsa,
 • Hafta sonları sıklıkla eve geç geliyorsa,
 • Dış görünüşüne her zamankinden fazla önem veriyorsa.

Bunlara vereceğiniz cevapla aldatıldığınıza kesin eminseniz ona göre karar vermeniz gerekiyor. Bazen, aldatılma evliliğinizde mutsuzluk yaratabilecek unsurları yok etmek için fırsat olabilir. Bu konuda düşünmeniz gereken birşey daha var, kocanız poligami (çok eşlilik) olabilir mi? Kocamın sevgilisi benden daha güzel mi, gibi sığ düşüncelere kapılmadan, aldatılma ve poligami ile ilgili kitaplar okumalı, bilgi edinmelisiniz.

Kocanızın ilgisini kazanmaya çalışırken, abartmayın, adım adım takip etmek onunla ilgilendiğiniz anlamına gelmez. Kocanız kendisini mercek altında incelendiği hissine kapılır ve buda itici gelebilir. Sadece eşinizi mutlu etmeye çalışırsanız, istekleri, beğenileri, dünya görüşü olan bir birey olarak algılanmazsınız. Birey olarak kabul görmezsiniz.

Kendi istekleriniz, hayalleriniz var, bunların peşinden koşun. Ayakları yere basan, özgüveni yerinde olan bir kadın, erkeğe her zaman çekici gelir. Çekiciliğinizi kesinlikle kaybetmeyin.

kocanın Kalbine gir Kitabı okumak için tıkla

Dayatmacı zihniyetle eşinize yaklaşmayın. Benim gibi düşünsün, sadece benim dediklerimi yapsın diyorsanız bu sizin şişmiş egonuzla yapayalnız kalmanıza neden olur. Sürekli kocanızın hatalarını dile getirmeyin doğrularını da asla göz ardı etmeyin, insan mutlaka onaylanmak ve takdir edilmek ister. Erkekler de takdir edilmek ister.

Eşinizle evliliğinizde olumsuz ne yaşamışsanız yaşayın, kocanızın kalbine tekrar girebileceğinize inanın. Önemli olan karar vermeniz ve istemenizdir. Sürekli kocasından şikayet eden kadın değil, kocanızı kendinize yeniden aşık edecek, güçlü kadın olacağınıza inanın.

Kocanın Kalbine Gir Kitabını Okumalısınız

Adım adım ilerleyerek, sabırla evliliğinizi koparılmayacak bağlarla inşa edin. Bu konuda size ‘Kocanın Kalbine Gir‘ yazarı Didem Nemutlu rehberlik edecektir. Bu kitapla, son yapılmış başarılı denemeleri ve kocanızla sorunlarınız da nasıl tek başına başarılı olabileceğinizi öğrenip, evliliğinizi yıkılmaktan kurtaracaksınız.

Sitemizi gezinerek Kocanın Kalbine Gir kitabı hakkında yazılan diğer konuları inceleyebilirsiniz…

Benzer Konular:

Yorumlar

 • Kevser Ekinci
  Cevapla

  Merhaba ben bu kitabı almistim suan tekrar okumak istiyorum ama açamıyorum kitab silinmis heralde ilgilenir misiniz

  • Deniz
   Cevapla

   Merhaba Kevser, ilgili birime iletilmiştir. Yeni giriş bilgileriniz eposta adresinize gönderildi.
   Sevgiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir